Celebryci prosto z Polski i moc festiwalowych atrakcji w przyjaznej atmosferze gorącego lata. Tak wyglądał Festival Polonaise 2018.
Wyborna zabawa odbywała się w weekend 10-12 sierpnia 2018 roku. Wydarzenie było doskonałą okazją zarówno do towarzyskich spotkań, jak i wspólnego celebrowania w polskim Chicago dwóch ważnych rocznic: 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 200-lecia stanu Illinois. Bogaty program zawierał ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Zaplanowana w każdym detalu impreza połączyła koneserów dobrej zabawy, muzyki i humoru, a także sportu i smacznej kuchni.
Widowiskowe koncerty supergwiazd przyciągnęły tysiące fanów, pragnących wysłuchać i wspólnie zaśpiewać największe hity ulubieńców. Na scenie w jubileuszowym koncercie z okazji  40-lecia działalności artystycznej wystąpiła Beata Kozidrak i Bajm. Podczas festiwalu w Niles usłyszeliśmy reaktywowany zespół Chłopcy z Placu Broni. Dużą atrakcją sobotniego wieczoru był sceniczny show legendarnej Sabriny Salerno – uznanej za najseksowniejszą Włoszkę i wokalistkę na świecie. Świetnej zabawy i humoru uczestnikom festiwalu dostarczyły fenomenalne skecze kabaretu Paranienormalni.
Oprócz koncertów nie zabrakło pokazów tanecznych, w których podziwiano Annę Głogowską i Rafała Maseraka – gwiazdy „Tańca z gwiazdami” czyli polskiej edycji programu „Dancing with the Stars”. Celebryci pomagali też uczestnikom festiwalu pobić rekord Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie tańczących poloneza. Wśród pląsających par był konsul generalny RP Piotr Janicki z partnerką oraz lokalni politycy, m.in. skarbnik powiatu Cook Maria Pappas.
Prawdziwą furorę serią ćwiczeń pod słynnym hasłem „ukochoj się” zrobił Qczaj czyli Daniel Kuczaj, góral z Ludźmierza, obecnie najpopularniejszy trener personalny w Polsce.
Nie sposób było ominąć bez słowa komentarza spotkania z Magdą Gessler – niezwykłą osobowością telewizyjną, właścicielką restauracyjnego imperium w Polsce, specjalistką od kreowania smaku i gloryfikowania życia. W jej festiwalowym show wyrabiania ciasta pierogowego i lepienia pierogów udział wzięli polonijni celebryci, m.in.: Andrzej Gołota, Marek Pieprzyk czy Piotr Fetela.
Imprezę prowadził Krzysztof Ibisz – jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów i dziennikarzy telewizyjnych. Oprócz atrakcji estradowych i artystycznych można było odwiedzić liczne stoiska reklamujące biznesy i polonijne organizacje.
Festival Polonaise w pod chicagowskim Niles był jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji tegorocznego lata.

BEATA & BAJM  „Płynie w nas gorąca krew – 40 lat!” świętujemy 40-lecie działalności zespołu

CHŁOPCY Z PLACU BRONI Kocham cię, Kocham wolność i O Ela to utwory, które na trwale zapisały się w historii polskiej muzyki

SABRINA (Sabrina Salerno) Prawdziwa ikona lat 80′. Jej przebój “Boys. Summertime Love” był hitem każdej dyskoteki

BANDOLEROS  Wybuchowa mieszanka muzyki bliskowschodniej, hiszpańskiego flamenco i rytmów latynoskich

ABBA Tribute Band  Liczba fanów ABBA Tribute Band stale rośnie w całym kraju!

KAEYRA (Karolina Baran) Czyli po prostu Karolina Baran, nastolatka, która podbija Amerykę ma zaledwie 17 lat, a osiągnęła już naprawdę wiele.

MAGDA GESSLER Niezwykła osobowość, niekwestionowany autorytet kulinarny  

QCZAJ Dbaj o siebie! Jego trening to emocje nie do opisania  

PARANIENORMALNI  kochają bawić ludzi i świetnie robią to nieprzerwanie od 2004 roku

KRZYSZTOF IBISZ Jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów oraz dziennikarzy telewizyjnych. Laureat aż trzech Wiktorów Publiczności i dwóch Telekamer.

Social Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *