maj 2019

05/17/2019

Joanna Krupa i Krzysztof Ibisz

Mamy zaszczyt poinformować, iż w tym roku wyjątkowy, 3. Festival Polonaise poprowadzi najlepszy i najpiękniejszy duet, czyli Joanna Krupa i Krzysztof Ibisz.
Joanna Krupa to jedna z najbardziej rozpoznawalnych Polek w USA, modelka, aktorka, działaczka na rzecz praw zwierząt, brała udział w licznych programach telewizyjnych, zarówno jako uczestniczka, jak i jurorka, między innymi w „Tańcu z Gwiazdami”, czy „Top Model”.
Krzysztof Ibisz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych Polaków. Aktor filmowy i teatralny, prezenter telewizyjny, dziennikarz, producent, przedsiębiorca i polityk, poseł na Sejm RP I kadencji; laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, na stałe związany z telewizją Polsat.

Read More
05/17/2019

Polonia bije rekord Guinessa

Starym zwyczajem, jak to bywało na dworach królów polskich, kiedy tańcem rozpoczynano ważne wydarzenia, postanowiliśmy w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny rozpocząć ostatni dzień Festivalu Polonaise. Zapraszamy całą Polonię do wspólnego tańca, a będzie nim Polonez. Do tańca przygotuje nas Ania Głogowska i Jan Kliment i to oni poprowadzą uroczysty korowód taneczny. W ubiegłym roku nie powiodła się nam próba pobicia rekordu w tańczeniu Poloneza. Zabrakło niewiele, więc postanowiliśmy w tym roku spróbować jeszcze raz. Zapraszamy wszystkich do podjęcia próby bicia Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie tańczących Poloneza. Nie przegap okazji, bądź częścią tego historycznego wydarzenia.

Read More
05/17/2019

Ewa Wachowicz gotuje, czyli lekcja lepienia pierogów

Producentka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, Miss Polonia 1992, rzeczniczka prasowa rządu Waldemara Pawlaka, od 2007 roku produkuje autorski program kulinarny „Ewa gotuje”. W Chicago poprowadzi lekcję gotowania, a dokładnie lepienia pierogów. Kto weźmie udział w nauce i konkursie? To będzie wielka niespodzianka i gwarantujemy, że jeszcze większe zaskoczenie!

Read More
05/17/2019

Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru

Michał Wójcik od lat związany jest z Kabaretem Ani Mru Mru. Bawi i rozwesela publiczność do łez. W Chicago zawita ze swoim najnowszym pogramem stand up „LIVE czyli życie na żywo”, w którym bawi publiczność wspomnieniami o sobie samym.

Read More
05/17/2019

Kaeyra

to muzyczny pseudonim Caroline Baran, utalentowana 18-letnia wokalistka, urodziła się i mieszka w Chicago, występowała z zespołem Postmodern Jukebox, a także z takimi gwiazdami polskiej estrady jak Dżem, Andrzej Piaseczny, Michał Szpak, Andrzej Krzywy, Anna Juksztowicz i wiele więcej

Read More
05/17/2019

Edyta Górniak

piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, jedna z największych gwiazd polskiego POP, laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym Fryderyków, Viva Comet Awards, czy Bursztynowego Słowika, występowała między innymi z Studio Buffo, wykonując piosenkę „To nie ja” zajęła II miejsce w konkursie Eurowizji

Read More