Edyta Górniak

18 Sierpnia | Gwiazda FP 2019

piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, jedna z największych gwiazd polskiego POP, laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym Fryderyków, Viva Comet Awards, czy Bursztynowego Słowika, występowała między innymi z Studio Buffo, wykonując piosenkę „To nie ja” zajęła II miejsce w konkursie Eurowizji

Jedna z najjaśniej świecących gwiazd polskiej sceny muzycznej wystąpi na zakończenie Festival Polonaise 2019!

Edyta Górniak zadebiutowała w 1989 roku w programie Zbigniewa Górnego „Śpiewać każdy może”, a kilka miesięcy później wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła wyróżnienie za piosenkę „Zły chłopak”.

W styczniu 1991 roku Edyta po raz pierwszy wystąpiła w spektaklu „Metro” śpiewając jedyną wtedy solową piosenkę – „Litanię”. Następne cztery lata Edyta spędziła w tym najpopularniejszym polskim musicalu, gdzie była główną gwiazdą. Łącznie zagrała 700 spektakli, z czego kilkadziesiąt na Broadwayu.

Wiosną 1994 roku, jako pierwsza polska artystka wystąpiła w Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbywał się wtedy w Dublinie. Za rewelacyjne wykonanie piosenki „To nie ja” otrzymała II miejsce.

Przez wszystkie lata swojej artystycznej pracy Edyta Górniak dowiodła, że jest perfekcjonistką w każdym calu. Płyty nagrywa rzadko, dbając o każdy szczegół daje wyraz ogromnego szacunku wobec swojej publiczności obdarowując ją muzyką i tekstami najwyższej klasy. Ogromna staranność cechuje wszystkie projekty muzyczne artystki. Poza szczerością, uczuciowością, dobrocią, czułością między innymi za tą dbałość o słuchaczy Edytę i jej piosenki kochają tysiące ludzi.

Edyta Gorniak - Your High

Social Share