Klaudia Magica

Klaudia Magica to polska królowa muzyki country. Uwielbia zaskakiwać modą i posiada wielką kolekcję kapeluszy kowbojskich

Klaudia Magica to polska artystka i songwriterka, która odważnie wkracza na muzyczny rynek pokazując, że pop, w którym słychać instrumenty strunowe takie jak gitary czy banjo, ma się bardzo dobrze. Kulisy sławy tylko w programie Muzotok. Na koniec Klaudia odpowiada na pięć tendencyjnych pytań.

Klaudia jest związana z muzyką od najmłodszych lat. Po raz pierwszy stanęła na scenie już w 2009 r., co pozwoliło jej obyć się z publicznością i zyskać doświadczenie sceniczne.

Na kilka kolejnych lat Klaudia wyjechała do USA, a czas tam spędzony stał się dla niej ogromną inspiracją. Lata 2010- 2015 Klaudia spędziła studiując Ekonomię i Nauki Polityczne na Uniwersytecie w Miami na Florydzie, a przy okazji pogłębiając swoją pasję muzyczną.

Współpracowała z muzykami ze Stanów Zjednoczonych, między innymi z Brandonem Marxem, synem Richarda Marxa, z którym w 2011 roku zagrała wspólny koncert w Chicago, a po nim serię koncertów klubowych. Po uzyskaniu dyplomu uczelni w Miami, Klaudia rozpoczęła międzynarodową karierę biznesową, pracując m.in w Casablance i Londynie jednak nie zapomniała o swojej największej pasji jaką jest bycie na scenie – pisała piosenki i szykowała się do autorskiego albumu.

W 2022 r. przyjęła zaproszenie do występu na jubileuszowym koncercie 40-lecia Pikniku Country w Mrągowie, na którym wystąpiła już jako dojrzała i pewna kolejnych muzycznych kroków artystka. Bardzo dobrze przyjęty występ zapoczątkował już konkretne prace nad debiutanckim albumem, którego premiera przewidziana jest na 2023 rok.

W lipcu 2022r. Magica wróciła do Mrągowa już w towarzystwie swojego zespołu, gdzie zagrała autorski koncert ‘THIS IS MY TIME’ promujący singiel o tym tytule z czerwca 2022 roku oraz singiel ‘Radio’ z lipca 2022. Swą prapremierę miał tam też trzeci singiel artystki pod tytułem ‘MOC’, oficjalnie wydany w minionym październiku.

W listopadzie 2022 r. Klaudia wraz z zespołem wystąpiła jako support Ani Dąbrowskiej, przy wyprzedanym do ostatniego miejsca koncercie w warszawskiej Stodole.

Na scenie Klaudia to wulkan energii, a muzykalność, bardzo dobry kontakt z publicznością, stanowi gwarancję udanego występu!

Największe inspiracje Klaudii to Shania Twain, Miley Cyrus, Pink, Beth Hart oraz Lady Gaga.

Prywatnie artystka jest kolorowym ptakiem, uwielbia zaskakiwać modą i posiada wielką kolekcję kapeluszy kowbojskich! Biegły angielski oraz wieczny uśmiech na twarzy artystki powodują, że widzowie od razu czują od Klaudii jej amerykańskie serce.

Na koncertach Klaudii towarzyszą uznani muzycy, m.in., gitarzysta Krzysztof Zagajewski, którego możemy spotkać na scenach u boku Ani Rusowicz i Natalii Nykiel czy Paweł Wilczyński, muzyk współpracujący m.in. ze Sławkiem Uniatowskim.

Autorem muzyki do najnowszego utworu „Dance Alone” jest Robert Cichy, dwukrotny laureat najważniejszej polskiej nagrody muzycznej – Fryderyka za swoje autorskie płyty (2019 r. i 2021 r.). Ponadto kompozycje Cichego można usłyszeć na płytach, które uzyskały status złota czy platyny m.in. są to albumy Ani Dąbrowskiej czy Mroza.

Tekst do utworu „Dance Alone” napisała Klaudia Magica.

 

Social Share