Lady Pank

Gwiazda Festival Polonaise 2019

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych, powstał z inicjatywy gitarzysty i kompozytora, Jana Borysewicza, drugim założycieliem był Andrzej Mogielnicki – główny autor tekstów piosenek zespołu, wokalistą jest Janusz Panasewicz, występowali na największych polskich festiwalach w Polsce, a także za granicą

LADY PANK już w sobotę 17 sierpnia wystąpi na Festival Polonaise 2019!

Koncert Lady Pank to blisko dwugodzinne show, złożone z samych przebojów znanych wszystkim od ponad trzech dekad.
Przeboje: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Mała lady punk”, „Zamki na piasku”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Sztuka latania”, „Fabryka małp”, „Wciąż bardziej obcy”, „Vademecum skauta”, „Zostawcie Titanica”, „Marchewkowe pole”, „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „7-me niebo nienawiści”, „Młode orły”, „Strach się bać” czy „Stacja Warszawa” na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

Podczas 38-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy popularności czyniąc Lady Pank jedną z największych legend polskiego rocka.

Lady Pank jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. kilku platynowych płyt czy Bursztynowego Słowika. Zespół założony został w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów, który wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 38 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.

W 2018 roku ukazał się album „LP1” czyli pierwsza, kultowa płyta nagrana na nowo z gośćmi, m.in.: Katarzyną Nosowską, Kasią Kowalską, Maciejem Maleńczukiem, Grzegorzem Markowskim, Arturem Rojkiem czy Tomkiem Organkiem.

Social Share