Majka Jeżowska
W 1978 zdobyła nagrodę ZAKR-u na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze[1]. W 1979 uczestniczyła z piosenką „Nutka w nutkę” w konkursie „Premier” na 17. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym otrzymała wyróżnienie za „interesującą interpretację wykonywanych piosenek”. Po tym sukcesie wydała debiutancki album studyjny pt. Jadę w świat. Płytę promowała singlami „Od rana mam dobry humor”, „Jadę w świat” i „Najpiękniejsza w klasie”, które stały się przebojami. W 1980 uczestniczyła w konkursie „Premier” w ramach 18. KFPP w Opolu, gdzie otrzymała trzecią nagrodę za piosenkę „Reggae o pierwszych wynalazcach”. Na opolski konkurs zgłosiła także piosenkę „Od rana mam dobry humor”, która – decyzją reżysera festiwalu – stała się motywem przewodnim całego wydarzenia i została zaśpiewana na otwarcie pierwszego dnia festiwalowego.
W 1981 wyjechała do Stanów Zjednoczonych, zamieszkując w Chicago. Była wokalistką zespołu Heat N Serve. W 1984 nagrała piosenkę „Rats on a Budget”, do której wideoklip wygrał międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez, a następnie był emitowany w amerykańskiej telewizji muzycznej MTV. Również w 1984 wykorzystała tekst Agnieszki Osieckiej, A ja wolę moją mamę, do którego skomponowała muzykę i nagrała piosenkę pod tym samym tytułem dla III Programu Polskiego Radia. Piosenka ta uzyskała dużą popularność, która skłoniła ją do wydania całej płyty pod tym samym tytułem. Album okazał się sukcesem komercyjnym, rozchodząc się w nakładzie ponad 50 tys. egzemplarzy. Na kanwie płyty powstał też musical pod tym samym tytułem, do którego libretto napisał Jacek Cygan. Kontynuowała współpracę z Cyganem, promując wiele dziecięcych i młodzieżowych gwiazdek, takich jak Kasia i Magda Fronczewskie, Krzysztof Antkowiak, Anna Jurksztowicz czy Papa Dance.
Majka Jeżowska podczas koncertu w Łodzi, 2008
W 1986 wystąpiła z Krystyną Prońko i Piotrem Szulcem na Pikniku Country w Mrągowie[4], a rok później za wspólne wykonanie utworu „Czekamy na wyrok” zdobyli pierwszą nagrodę na koncercie „Premier” podczas 24. KFPP w Opolu[5]. Również w 1987 wydała drugi, solowy album studyjny pt. Wibracje. W 1988 zdobyła pierwszą nagrodę podczas koncertu „Premier” na 25. KFPP w Opolu, tym razem za solowe wykonanie piosenki „Edek”[6]. W 1988 za działalność i twórczość estradową została otrzymała Nagrodę Artystyczną Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego[7].
W latach 90. kilka razy prowadziła własny show na Pikniku Country w Mrągowie. Wykonywała piosenki skomponowane przez Krzesimira Dębskiego w filmach Juliusza Machulskiego Kingsajz i Deja vu. Jej piosenka „Kolor serca” promowała w 1993 akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w 1993 powróciła na stałe do Polski. W 1994 założyła własne przedsiębiorstwo fonograficzne JA MAJKA Music, w ramach którego wydała kilkanaście swoich płyt z muzyką dla dzieci, a także zorganizowała kilka tysięcy własnych koncertów oraz różnego rodzaju imprez dla dzieci i rodzin.
W 2008 prowadziła program dla dzieci w TV Puls Singa Dinga. 8 września 2019 zasiadła w jury pierwszego półfinału programu TVP2 Szansa na sukces, wyłaniającego reprezentanta Polski w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywającym się w Gliwicach. Również w 2019 zagrała na festiwalu Pol’and’Rock. Wraz z zespołem zajęła wówczas drugie miejsce w notowaniu Złotego Bączka. W 2021 nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Rock za album Live Pol’and’Rock 2019.